Ferie w bibliotece na półmetku

Za nami już dwa spotkania w ramach ferii w wiślańskiej bibliotece. Uczestnicy warsztatów skoncentrowanych wokół twórczości Astrid Lindgreen wybrali się w wirtualną podróż śladami dobrze wszystkim znanych bohaterów: Emila ze Smalandii, Pippi Pończosznki, Ronji, Karlssona, dzieci z Bullerbyn i dzieci z ulicy Awanturników.

Relację z fascynującej wyprawy do Szwecji przekazali Tomek i Krzysztof Cieślarowie wraz ze swoją mamą. Słuchacze mieli okazję zobaczyć krainę Astrid oraz wysłuchać najciekawszych fragmentów omawianych książek. Po prelekcji był czas na poczęstunek, wspólną integrację oraz na wykonanie prac plastycznych.

Dziękujemy rodzinie Cieślarów za ciekawą pogadankę, a uczestnikom za aktywny udział. Przed nami jeszcze dwa spotkania: „Lotta – taka mała, a taka sprytna” – czyli jak się bawić bez prądu, komputera i innych wynalazków oraz „Witamy w szkole w Bullerbyn” – nauka kaligrafii i pisania gęsim piórem. Serdecznie zapraszamy!

14.01.2020 r. Warsztaty pt. „Ach ten Emil”

16.01.2020 r. Warsztaty pt. „Szalone pomysły Pippi”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.