Wystawa o budowniczym Wisły

W związku ze 170. rocznicą urodzin Juliana Ochorowicza Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle zaprasza na wystawę pt. „Julian Ochorowicz – życie i dzieło”. Na 10 tablicach, ilustrowanych archiwalnymi zdjęciami i rysunkami, udostępnionymi przez muzeum „Ochorowiczówka”, można zapoznać się z działalnością literacko-naukową czołowego polskiego pozytywisty, który na przełomie XIX i XX wieku osiadł w Wiśle i szeroko ją rozpropagował jako nowe i konkurencyjne letnisko. Dość, że w Wiśle odwiedził uczonego Bolesław Prus i Władysław Stanisław Reymont. Na wystawie biblioteka prezentuje też publikacje związane z życiem, wynalazkami oraz badaniami Juliana Ochorowicza, w tym najnowsze, które niedawno ukazały się na rynku wydawniczym.

Wystawa o Julianie Ochorowiczu Wystawa o Julianie Ochorowiczu Wystawa o Julianie Ochorowiczu Wystawa o Julianie Ochorowiczu

Na ekspozycję czynną w dniach od 14 lutego do 18 marca 2020 roku wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.