Zasmakuj w bibliotece!

Pod takim hasłem upłynął XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, promujący czytelnictwo i biblioteki. W tym roku bibliotekarze w całej Polsce realizowali go wyłącznie online w dniach od 8-15 maja.
Wiślańska biblioteka także włączyła się w obchody. Na naszym fanpage’u na Facebooku zachęcaliśmy do smakowania literatury. Prezentowaliśmy przepisy bohaterów literackich, a czytelnicy przyrządzali je w domu. Na stołach pojawiły się m.in. bigos i kawa z „Pana Tadeusza”, brownie Mikołajka, bekonowe tosty Sherlocka Holmesa czy łódeczki ogórkowe z Avonlea. Czytelnicy chętnie brali udział w literacko-kulinarnej zabawie przysyłając smakowite zdjęcia potraw, które można zobaczyć na Facebooku. Niektórzy sami wyszli z inicjatywą i dzielili się własnymi literackimi inspiracjami przyrządzając dżem Misia Paddingtona czy cynamonowe bułeczki Lotty z ulicy Awanturników.
Podczas Tygodnia Bibliotek miała odbyć się wystawa ekslibrisów, zaprezentowaliśmy zatem ekslibris biblioteki na Facebooku, a nasi czytelnicy mogli pochwalić się swoim znakiem własnościowym lub zaprojektować nowy. Zaplanowany spacer literacki śladami Władysława Orkana również został przeniesiony do wirtualnej przestrzeni. Wspominając 90. rocznicę śmierci pisarza związanego z Gorcami i Podhalem przypomniane zostały jego odwiedziny na Śląsku Cieszyńskim, zbieranie materiałów do powieści „Czantoria” oraz wycieczka do Wisły.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zabawy w czasie Tygodnia Bibliotek 2020. Życzymy dalszych smakowitych inspiracji literaturą i zapraszamy do wiślańskiej książnicy po łakome kąski literackie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.