Mniej znaczy więcej czyli o architekturze modernizmu w Wiśle

Realizując projekt „Niepodległa na kresach południowych” Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle przeprowadziła w październiku siedem lekcji w szkołach podstawowych. Zajęcia skierowane były do uczniów klas VII i traktowały o architekturze modernistycznej w Wiśle.

Uczestnicy podczas prezentacji multimedialnej mieli okazję zobaczyć Wisłę uwiecznioną  na starych pocztówkach w czasach jej rozkwitu, kiedy ówczesna wieś rozwijała się jako atrakcyjne uzdrowisko, przyciągające elity ze świata polityki, kultury, sztuki i literatury. Należy pamiętać, że koncepcja urbanistyczna Wisły od podstaw planowana była dla miejscowości nowoczesnej, wzniesionej w stylu modernistycznym, co niewątpliwie świadczy o jej niepowtarzalnym klimacie. Bonusem i zaskoczeniem dla uczniów były puzzle ze sztandarowymi zabytkami w omawianym stylu architektonicznym. Z wylosowanych rozsypanek udało się ułożyć: Dom Zdrojowy, dworzec kolejowy w Wiśle Centrum, wiadukt kolejowy w Łabajowie, park kąpielowy oraz Rezydencję Prezydenta RP Zamek na Zadnim Groniu.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za miłą współpracę i aktywny udział w warsztatach i zapraszamy do biblioteki na promocję katalogu pt. „Wisła na dawnej pocztówce” już 12 listopada 2020 r. Zapewniamy, że w tym najnowszym wydawnictwie znajdzie się wiele „perełek” wzniesionych w stylu modernistycznym.

Zadnie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Szkoła Podstawowa nr 1

SP 1, lekcja w klasie 7 b SP 1, lekcja w klasie 7 b SP 1, lekcja w klasie 7 b SP 1, lekcja w klasie 7 b

SP 1, lekcja w klasie 7 a SP 1, lekcja w klasie 7 a SP 1, lekcja w klasie 7 a

Szkoła Podstawowa nr 2

SP 2, lekcja w klasie 7 SP 2, lekcja w klasie 7 SP 2, lekcja w klasie 7 SP 2, lekcja w klasie 7

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2

ZSP 2, lekcja w klasie 7 ZSP 2, lekcja w klasie 7 ZSP 2, lekcja w klasie 7 ZSP 2, lekcja w klasie 7 ZSP 2, lekcja w klasie 7 ZSP 2, lekcja w klasie 7

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

ZSP 1, lekcja w klasie 7a ZSP 1, lekcja w klasie 7a ZSP 1, lekcja w klasie 7a ZSP 1, lekcja w klasie 7a

ZSP 1, lekcja w klasie 7b ZSP 1, lekcja w klasie 7b ZSP 1, lekcja w klasie 7b

Szkoła Podstawowa nr 5

SP 5, lekcja w klasie 7 SP 5, lekcja w klasie 7 SP 5, lekcja w klasie 7 SP 5, lekcja w klasie 7

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2020 i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.