Bibliomaniacy nagrodzeni

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle kontynuując działania biblioteki powiatowej w Cieszynie dokonała podsumowań i nagrodziła najaktywniejszych czytelników w roku 2019. W trzech kategoriach wiekowych wyłoniono poszczególnych laureatów. W grupie do lat 5 pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Bajewicz (314 wypożyczeń), miejsce drugie Emilia Kempny (229 wypożyczeń) i miejsce trzecie Noemi Heczko (204 wypożyczenia). W kategorii wiekowej 6-12 lat na pierwszym miejscu uplasowała się Patrycja Bierska z wynikiem 193 przeczytane książki, miejsce drugie zgarnął Antoni Ciemniewski (144 wypożyczenia), zaś o jedną książkę mniej w roku 2019 przeczytał Wiktor Popiołek zajmując 3 miejsce. Laureatami kategorii 13-15 lat zostali kolejno: Krzysztof Cieślar (77 przeczytane książki), miejsce drugie Oliwia Podżorska (47 wypożyczeń) i miejsce trzecie – Mikołaj Śmiałkowski (46 wypożyczeń).

Biblioteka miejska nie zapomniała też o najlepszych czytelnikach bibliotek szkolnych i po konsultacji z nauczycielami bibliotekarzami udało się wyłonić wzorowych czytelników w roku szklonym 2019/2020. W Szkole Podstawowej nr 1 w Wiśle Centrum bibliotekę szkolną najczęściej odwiedzili: Dominika Bierska, Kamil Domogała i Dawid Polok. W Szkole Podstawowej nr 2 najlepszymi okazali się: Emilia Pilch, Paulina Puszyńska i Jonasz Cieślar, zaś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 laureatami kolejno zostali: Malwina Pilch, Maja Mitręga i Szymon Szalbot. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wiśle Głębcach konkurencję wykosiła Lena Pączko, a zaraz za nią na podium stanęli Bartosz Pilch i Oliwia Pilch. W rekordowych ilościach wypożyczali książki uczniowie w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie na pierwszym miejscu znalazła się Julia Kościelny później Marta Dorighi i Agata Bestwina.

Wszystkim nagrodzonym składamy najszczersze gratulacje i przekazujemy wyrazy uznania dla rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych, którzy skutecznie mobilizują dzieci i młodzież do czytania. Zachęcamy młodych czytelników do odwiedzania biblioteki miejskiej i swoich szkolnych bibliotek, ponieważ konkursy czytelnicze organizowane są co roku, zatem każdy ma szansę zostać wyróżnionym. Nie ma nic piękniejszego niż przenieść się w czasie i przestrzeni z książką w ręku.

Laureatki z SP 5

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2020 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.