Granatowe Góry w bibliotece

Logo festiwalu "Granatowe Góry"W ramach Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha odbędzie się wiele spotkań, warsztatów czy przedstawień.

Poniżej wypisaliśmy dla Państwa wszystkie wydarzenia, które odbędą się w bibliotece.

CZWARTEK 27.05 19:00
Spektakl teatralny pt. „Pamięć głębinowa”
Sztuka na podstawie fragmentów książki Jerzego Pilcha Bezpowrotnie utracona leworęczność.
Występują: Krzysztof Cis, Szymon Pilch
Reżyseria: Bogusław Słupczyński

PIĄTEK 28.05 16:00
Powidoki
Spotkanie poetyckie z Jerzym Kronholdem wokół tomu Długie spacery nad Olzą. Rozmowa w ramach cyklu „Moja kochana, dumna prowincja”.
Prowadząca: Magdalena Bielska

PIĄTEK 28.05 18:00
Ile trzeba sezonów, żeby opowiedzieć świat?
Rozmowa z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk aka Zwierz Popkulturalny, autorką książki Seriale. Do następnego odcinka. Porozmawiamy o tym, jak popularne produkcje telewizyjne opowiadają świat. Spotkanie w ramach cyklu „Odpowiedzialni za słowo. Jak opowiadać świat?”.

SOBOTA 29.05 11:00
Kaszuby nieopowiedziane
Spotkanie autorskie ze Stasią Budzisz, która opowie o pracy nad książką o swoich rodzinnych Kaszubach; w ramach cyklu „Moja kochana, dumna prowincja”.
Prowadząca: Ilona Majewska

SOBOTA 29.05 13:00
Uroki bocznych dróg
Dwóch autorów – Adam Robiński i Rafał Hetman – i dwa spojrzenia na temat tego, co warto dostrzec poza wielkim miastem, gwarem cywilizacji i głównym nurtem opowieści. O tym, że wielkie historie zdarzają się także na uboczu. Rozmowa z cyklu „Moja kochana, dumna prowincja”.

SOBOTA 29.05 15:00
Śląsk Cieszyński – dobra prowincja?
Rozmowa z felietonistą Pawłem Czerkowskim oraz dziennikarzem Szymonem Brandysem w ramach cyklu „Moja kochana, dumna prowincja”.
Prowadzący: Szymon Pilch

SOBOTA 29.05 16:30
Pamięć i przebaczenie
Spotkanie w bibliotece z Joanną Gierak-Onoszko, autorką jednej z najlepiej ocenianych książek reporterskich ostatnich lat 27 śmierci Toby’ego Obeda – o Kanadzie i traumie Inuitów. Rozmowa z cyklu „Odpowiedzialni za słowo. Jak opowiadać świat?”.
Prowadząca: Hanna Łozowska

SOBOTA 29.05 19:00
Spektakl teatralny pt. „Pamięć głębinowa”
Występują: Krzysztof Cis, Szymon Pilch
Reżyseria: Bogusław Słupczyński

SOBOTA 29.05 21:00
Klancyk gra Pilcha
Improwizowany spektakl teatralny wystawiany przez teatr Klancyk na podstawie fragmentów prozy Jerzego Pilcha.

NIEDZIELA 30.05 10:00
Czy na wsi więcej widać?
Spotkanie z cyklu „Moja kochana, dumna prowincja”. Andrzej Muszyński, autor książki Miedza, i Zośka Papużanka, autorka premierowej książki Kąkol, porozmawiają o małopolskiej wsi i nie tylko.

NIEDZIELA 30.05 11:30
Jaka matka, taka cera
Spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller o książce Od jednego Lucypera. Rozmowa o rodzinie, Śląsku i kobietach w ramach cyklu „Jak opowiedzieć Śląsk?”.
Prowadzący: Marcin Musiał

NIEDZIELA 30.05 13:00
Historie ludzi rzeczywiście szarych
O twórczości i życiu Kornela Filipowicza porozmawiamy z jego biografką Justyną Sobolewską. Spotkanie autorskie z cyklu „Moja kochana, dumna prowincja”.
Prowadzący: Łukasz Wojtusik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum komunikatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.