Dyskusyjny klub książki

5 maja miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w wiślańskiej bibliotece. Lektura „Kamerdyner – świadek historii”, Wila Haydooda, była tematem rozmów, dyskusji i przemyśleń. Eugene Allen pracował w Białym Domu przez trzydzieści cztery lata jako kamerdyner, służył ośmiu prezydentom. Niezwykle kulturalny, opanowany, lojalny i dyskretny dżentelmen. Dla uczczenia dziesiątków lat pracy w Białym Domu został zaproszony z żoną na uroczysty obiad przez Prezydenta Ronalda Reagana i jego żonę Nancy. Na zaprzysiężenie Prezydenta Baracka Obamy otrzymał specjalne zaproszenie. Niewielu Amerykanów miało taki dostęp do historii jak Allen i tylko garstka przebywała tak blisko władzy. Służył najpotężniejszym i najsławniejszym ludziom na świecie. Wielu prezydentów traktowało go jak przyjaciela. „Kamerdyner” to prawdziwa historia czarnego służącego białych prezydentów.
Następne spotkanie DKK zaplanowano na 16 czerwca godz.11:00. Zachęcamy do opowiedzenia  o swojej książce, do podzielenia się swoimi przeżyciami, przemyśleniami, które towarzyszyły lekturze.

Spotkanie DKK 5.05.2021 Spotkanie DKK 5.05.2021 Spotkanie DKK 5.05.2021

Ten wpis został opublikowany w kategorii dkk, Wydarzenia 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.