Outdoorowa księga przyrody

Pierwszego czerwca 2021 r. młodzi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle wzięli udział w warsztatach z Panią Joanną Godawą – trendsetterką dziecięcej kreatywności. Uczestnicy pod przewodnictwem instruktorki wybrali się do parku, gdzie uwrażliwieni na piękno przyrody rozpoznawali elementy wiślańskiej flory oraz zbierali pojedyncze liście, kwiatki i trawy. Pozyskane rośliny stanowiły matryce do odbijania śladów w wielkoformatowej księdze, którą uczestnicy wykonali od podstaw przez cykl 2 spotkań. Po ukończeniu etapu ilustracyjnego, dzieci pokierowane przez prowadzącą, snuły opowieści do wykonanych kart księgi, by w końcowym etapie prac spisać treść i połączyć wszystkie elementy w spójną całość. Grupa okazała się na tyle pomysłowa i zgrana, że na wrzesień zaplanowano ostatnie zamykające spotkanie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom,  oraz Pani Joannie za przeprowadzenie innowacyjnych zajęć w klimacie ekologiczno-twórczym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.