Grafika z Nat Nowacką

Czy można zinterpretować poezję współczesną za pomocą obrazu? Okazuje się, że tak. Najlepszym tego przykładem były zajęcia prowadzone przez artystkę – Nat Nowacką. Młodzież wzięła poezję Magdaleny Bielskiej (córki Jerzego Pilcha) na warsztat i stworzyła piękne grafiki w pracowni słowa i papieru. Ta nowa propozycja kontaktu z literaturą przypadła młodzieży do gustu, a   18 i 19 października gościli u nas uczniowie z : Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich (kl.III), Liceum Ogólnokształcącego (kl. III) i Szkoły Podstawowej nr 1 (kl.V-VII).

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu “Miejsce wspólne – biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Loga: MBP NPRC MK NCK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.