DKK „Klan Kossaków” Marek Sołtysik

Tak, to już dwa lata spotkań czytelniczek Dyskusyjnego Klubu Książki. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 stycznia 2020 roku. Dziś 12.01.2022 grupa czytelniczek spotkała się aby porozmawiać o Kossakach, słynnych malarzach, o kobietach w tej niezwykłej rodzinie, o dzieciach, które realizowały się w artystycznych dziedzinach i o miejscach związanych z tą wyjątkową rodziną. Rozmowy dotyczyły również osobistych wspomnień z Żeńskiego Liceum w Krakowie, do którego jedna z pań uczęszczała razem z Simoną Kossak, a także wrażeń z wizyty w słynnej Kossakówce. Polecano odwiedzić muzea w Krakowie i Dwór Kossaków w Górkach Wielkich. Książka Marka Sołtysika jest bogata w liczne anegdoty, wstydliwe tajemnice, opisuje zdrady, romanse, pojedynki, wielkie miłości, rodzinne tragedie, skrywane marzenia. Polecano inne książki ze zbiorów biblioteki na temat Kossaków.

Wszystkich zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 23 lutego. Rozmawiać będziemy na temat książki „Żyje się tylko dziś. Nowa biografia Astrid Lindgren” J. Andersena.

Spotkanie DKK 2022.01 Spotkanie DKK 2022.01 Spotkanie DKK 2022.01

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.