Promocja książki dr Joanny Godawy

Czy szkoła bez prac domowych jest możliwa? Co zyskamy jeśli, nasz wolny czas spędzimy w lesie? Czy każdy może być autorem/autorką bajek? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedziała 21 marca dr Joanna Godawa, autorka książki „Zielona inkluzja, czyli o relacji człowieka z przyrodą, outdoor education i leśnej bajce”. Spotkanie poprowadzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Pawła Stalmacha w Wiśle – Liliana, Kornelia, Anna i Bartosz, którym bardzo dziękujemy za profesjonalną i ciekawą rozmowę. Udział w spotkaniu wzięły uczennice i uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wiśle.

Po spotkaniu autorskim dr Joanna Godawa, która jest atreterapeutką, pedagożką, fascynatką pedagogiki przygody i outdoor education przeprowadziła szkolenie dla nauczycielek i bibliotekarek z zakresu biblioterapii. Uczestniczki dostały wskazówki odnośnie pisania bajki leśnej, która jak się okazuje, może mieć wpływ terapeutyczny i jest atrakcyjną formą pracy z dziećmi borykającymi się z mi.in z lękami. Efektem szkolenia były autorskie bajki, które zapewne spodobają się małym odbiorcom.

Spotkanie autorskie z dr Joanną Godawą Spotkanie autorskie z dr Joanną Godawą Spotkanie autorskie z dr Joanną Godawą Spotkanie autorskie z dr Joanną Godawą

Ostatnim wydarzeniem w Pierwszy Dzień Wiosny były warsztaty rodzinne i spotkanie dr Joanny Godawy z czytelnikami młodszymi i starszymi. Najmłodsi pod okiem ilustratorki „Zielonej inkluzji…” – Kamilli Księżnik mogli wykonać obrazki do czytanych fragmentów baśni. Wszyscy mieli też możliwość zakupić tę ciekawą pozycję do swoich zbiorów. Życzylibyśmy sobie wszyscy, aby idea edukacji bliżej natury mogła się zacząć realizować i stawała się coraz bardziej popularna. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a przede wszystkim autorce książki, która jest czytelniczką naszej biblioteki i opiekunką Dziecięcego Klubu Książki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2022 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.