Dzień marchewki

We wtorek 5 kwietnia studentki kierunku Pedagogika Rewalidacyjna (Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Śląski w Katowicach) pod opieką dr Joanny Godawa, prowadziły zajęcia w ramach projektu „Miejsce wspólne- biblioteka” dla mieszkańców Wisły. Pierwszy warsztat skierowany był do dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 3 i oparty był na bestsellerze Katy Hudson „Za dużo marchewek”. Prowadzące stworzyły przestrzeń do rozmów o przyjaźni, radzeniu sobie w sytuacjach trudnych i o tym, że radość z dzielenia się z innymi jest ważniejsza niż posiadanie kolejnych rzeczy. Nie brakowało uśmiechów, okrzyków radości i dziecięcych zachwytów w działaniu.

Drugi warsztat przeznaczony był dla uczniów kl. 6 Szkoły Podstawowej nr 1, a jego myślą przewodnią było uszycie i ozdobienie okładki dla ulubionej książki. Temat zajęć początkowo stanowił wyzwanie dla uczestniczek i uczestników zajęć, którzy po niedługim czasie odkryli radość projektowania z materiałów tekstylnych i szycia, a nawet haftowania i naszywania ozdobnych aplikacji.  W spotkaniu, wzięły udział również dzieci z Ukrainy co nas bardzo ucieszyło.

Serdecznie gratulujemy studentkom i dziękujemy Miejskiej Bibliotece im. Jana Śniegonia w Wiśle za możliwość sprawdzenia się w działaniach praktycznych.

Joanna Godawa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.