Wakacyjna Akademia Kultury – „Wyspa wolności”

14 lipca rozpoczęliśmy cykl spotkań w ramach Wakacyjnej Akademii Kultury spektaklem teatralnym pt. „Wyspa wolności” przygotowanym przez aktorów grupy teatralnej „Scena Otwarta” działającym w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”. Grupa wystawia sztuki autorstwa Johna Whitewooda w tłumaczeniu Lucyny Krzanowskiej.  John jest profesjonalnym dramatopisarzem, mającym w swym dorobku osiem sztuk telewizyjnych i siedem radiowych przedstawianych w stacjach brytyjskich. Obecnie pisze sztuki do odbioru „na żywo”. „Wyspa Wolności” wystawiona w wiślańskiej bibliotece spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów. Profesjonalna gra aktorska, piękne stroje, błyskotliwy dialog, intrygujący rozwój wypadków sprawił, że z wielką ciekawością i przyjemnością z uśmiechem na twarzy śledziliśmy losy mieszkańców wyspy. „Wyspa wolności” to satyra na cywilizację, w której oddaliśmy wolność, aby ją odkupić za pieniądze z trudem zarobione. Spektakl z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci. Refleksje nad funkcjonowaniem na naszej „Wyspie wolności” ma słodko-gorzki smak. Dziękujemy aktorom za wspaniały spektakl i zapraszamy ponownie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2022 i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.