Wiślańskie Dni Komiksu

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zaprasza do udziału
I WIŚLAŃSKICH DNIACH KOMIKSU 16-17.09.2022 r.

plakat komiksW programie:

PIĄTEK,16.09.2022 r.
godz. 15.00 Warsztaty komiksowe dla dzieci – prowadzenie Tomasz Spell
godz. 17.00 Praca nad komiksem – prowadzenie Berenika Kołomycka
godz. 19.00-21.00 Bal Superbohaterów i Superbohaterek – prowadzenie Szymon Pilch

SOBOTA, 17.09.2022 r.
godz. 10.00 wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Wisła- miasto moich marzeń”
godz. 11.00 Baśnie, mity, legendy – warsztaty komiksowe poprowadzi Joanna Jagiełło
godz. 15.00 Komiksowe Kino Marzenie: projekcja filmu “Belle” (2021), reż. Mamoru Hosody, 122 min, kategoria wiekowa 9+. (Realizacja projekcji we współpracy z Kinem Piast w Cieszynie)

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
* Stoiska wymiany i zakupu komiksów (Wydawnictwa Egmont Komiksy) – przynieś, podaruj, sprzedaj lub się wymień,
* Fotobudka,
* Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wisła – miasto moich marzeń”,
* Wystawa „Którędy do Yellowstone…” A. i D. Mizielińscy (Wydawnictwo Dwie Siostry),
* Strefa kreatywności – nasz wspólny komiks.

NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY – tel. 33 855 26 91

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, wymagane są zapisy na warsztaty.
Bal / wymiana komiksów / pokaz filmowy – wstęp wolny

UDZIAŁ W WYDARZENIACH JEST NIEODPŁATNY. ZAPRASZAMY!!!

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna  w Wiśle. Pl. B. Hoffa 3a

Dni Komiksu odbędą się w ramach projektu “Miejsce wspólne – biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji ” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025″ Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego NPRCz 2.0

PROJEKCJA FILMU “BELLE” – sobota 17.09.22 r. godz. 15.oo sala główna biblioteki miejskiej, wstęp wolny. Dla widzów od 9 roku życia.

plakat filmReżyseria: Mamoru Hosoda
Kraj i rok produkcji: Japonia 2021
Czas trwania:121 min
Wersja językowa: Dubbing

Opis filmu: Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie… Kim jest Belle? Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca „Mirai” i „Wilczych dzieci” Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum komunikatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.