Teatr do zrobienia – przebieg prac

“TEATR DO ZROBIENIA”  to tytuł projektu, który realizowany jest w Miejskiej Bibliotece im. J. Śniegonia w Wiśle przez Małą Szkołę Baletu prowadzoną przez Mariolę i Grzegorza Ptaków.  W ramach działań powstała książka z papierowymi teatrzykami – na podstawie baletów I. Strawińskiego – kostiumy, scenografia i spektakl pt. “Pietruszka”, który miał swoją premierę 11 grudnia na deskach bibliotecznej sceny.

W przygotowanie scenografii i rekwizytów do spektaklu zaangażowali się: uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1, uczennice Liceum Ogólnokształcącego z Wisły i z Cieszyna, uczennica Liceum Plastycznego, zaś zwiastun do spektaklu metodą animacji stworzyli młodzi czytelnicy wiślańskiej biblioteki Przygotowaniem kostiumów zajęła się Karolina Branc, zaś całość prac związanych ze scenografią i choreografią nadzorowali Mariola i Grzegorz Ptak. Oprawę muzyczną….Przygotowanie książki do druku to dzieło Anny Pilar. Autorką ilustracji i koncepcji książki jest Mariola Ptak

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w “Teatr do zrobienia”. Kolejna odsłona spektaklu przed nami, zapraszamy do  już w styczniu.