Programowanie – Cyfrowi Eksperci

Przygotowujemy szkolenie w którym przez zabawę będzie można zacząć przygodę z programowaniem. W zajęciach wykorzystamy planszową grę Scottie Go! oraz roboty Edison i Codey&Rock sterowane programem Scratch.

Jeśli znajdą się chętni, spróbujemy też tworzyć grę w języku Python. Python należy do najpopularniejszych języków programowania a w najnowszym rankingu jest na pierwszym miejscu(!) i wyprzedza m. in. język C i i Javę.

Spotkania będą się odbywać się w małej grupie (ok 6-8 osób), w siedzibie biblioteki. Odbiorcami są uczniowie w wieku 15-18 lat. Warsztaty są całkowicie bezpłatne, w ramach projektu Cyfrowi Eksperci.

Pierwsze zajęcia są zaplanowane na 14 stycznia (sobota), godz. 10:00 w bibliotece.

Zapraszamy do zapisów pod nr telefonu 33 855 26 91. Zapisy prowadzimy do wyczerpania limitu miejsc – im wcześniej tym lepiej! Przy zapisie proszę o podanie nr tel. rodzica i adres mailowy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum komunikatów, zajęcia komputerowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.