Pierwszy tydzień Ferii za nami!

Dwadzieścioro dzieci w wieku od 7 do 12 lat uczestniczyło w bibliotecznych zajęciach związanych z cyklem książek Zofii Staneckiej o Basi, rezolutnej pięciolatce. Chociaż historie te opowiadają o życiu przedszkolaków, po zapoznaniu się z kilkoma opowiadaniami nasi młodzi goście zgodnie uznali, że Basia jest dla wszystkich. Zajęcia odbyły się we wtorek i czwartek. Zdążyliśmy przeprowadzić rysunkowe wywiady, pobawić się i poczytać. Przy wtorkowej pogodzie nie mogliśmy nie skorzystać z naszego sąsiedztwa: pierwsze spotkanie zakończyliśmy spacerem po Parku Kopczyńskiego, wyścigami i rozmową w plenerze, co podobałoby się Basi w Wiśle. Zrobiliśmy też kukiełki Basi i Janka, wspólnie wymyśliliśmy kolejne przygody Basi i zaprojektowaliśmy dla nich okładki książek. Był też czas na swobodne lepienie z plasteliny i budowanie z klocków LEGO.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom, do zobaczenia we wtorek!

Zbiorowe zdjęcie na schodach, dzieci pokazują swoje rysunki Zbiorowe zdjęcie na schodach, dzieci pokazują swoje rysunki Dzieci pracują na zajęciach platycznych Dzieci pracują na zajęciach platycznych Dzieci rysują okładki do książki "Basia" Dziewczynka czyta książkę "Basia"  Dzieci pracują na zajęciach platycznych Dzieci pracują na zajęciach platycznychRysunki porozkładane na blacie stołu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.