Moje Kilimandżaro

Na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”, 15 maja odbyło się spotkanie podróżnicze z Karoliną Fojcik-Pustelnik „Moje Kilimandżaro”. Tytuł prezentacji doskonale wpisał się w tegoroczne hasło święta bibliotek. Prelegentka opowiedziała o perypetiach podróży do Addis Abeba (był to czas pandemii Covid 19). Po opuszczeniu lotniska kupowali produkty i gadżety o nazwie Kilimandżaro, a na plantacji kawy wypili przepyszną kawę w eleganckiej filiżance. Aby dojść do wodospadu Materumi, przedzierali się przez las deszczowy i podziwiali piękną przyrodę. Podczas wspinaczki na Kilimandżaro towarzyszyło im 120 osób obsługi, (kucharz miał na imię Alleluja), dla 42 osobowej ekipy. Poruszali się bardzo wolno słysząc stale „pole, pole” (wolno, wolno), co i tak nie uchroniło ich od choroby wysokościowej (ból głowy, duszności, nudności, wymioty…). W ostatnim dniu wspinaczki wyruszyli o północy aby rankiem zdobyć szczyt. Udało się! 22.02.2022 stanęli na dachy Afryki Kilimandżaro 5895 m n. p. m. Po powrocie do domu czekał na naszą podróżniczkę Karolinę pyszny tort w kształcie góry Kilimandżaro.

Plansza z prezentacji, szczyt Kilimandżaro Sala biblioteki z uczestnikami spotkania, na ekranie plansza prezentacji Sala biblioteki z uczestnikami spotkania, zgaszone światło, na ekranie plansza prezentacji Zdjęcie uczestników wyprawy idących po zaśnieżonym terenie Pani Karolina Fojcik-Pustelnik opowiada o swojej wyprawie Pani Karolina Fojcik-Pustelnik odpowiada na pytania Poczęstunek po spotkaniu, w hallu biblioteki Pani Karolina Fojcik-Pustelnik wpisuje się do księgi pamiątkowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2023 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.