Dni Kultury

Podczas ostatniego wrześniowego tygodnia w bibliotece miejskiej odbyło się 6 warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle. Podczas spotkań uczestnicy wzięli udział w głośnym czytaniu, wcielili się w role artystów, by np. przedstawić swoje wizje Mona Lisy, czy spróbować nowych technik plastycznych, takich jak marbling. Były też podstawy rysunku zainspirowane książką “Zacznij od ziemniaczka” oraz warsztat regionalny Najdłuższy Tydzień w Roku na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Kamilli Księżnik. Klasy pierwsze zwiedziły też biblioteczne pomieszczenia i poznały zasady wypożyczania książek. Podsumowanie całego tygodnia odbyło  się na bibliotecznej scenie w piątek 29 września, gdzie rodzice wraz dziećmi podziwiali występy przygotowane przez uczniów. Po części artystycznej wszyscy zwiedzili ekspozycję prac dostępną w bibliotecznym holu, po czym udali się na piknik. Gratulujemy młodym twórcom i zapraszamy naszych Czytelników do zwiedzania wystawy prac powstałych w trakcie całego tygodnia.

dni kulturydni kultury

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.