Akcja “Czytamy z sercem”

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle po raz pierwszy wzięła udział w akcji “Czytamy z Sercem”. Wydarzenia odbyły się w dniach 29.09-5.10.2023 i zaprosiliśmy w biblioteczne progi zarówno przedszkolaków, młodzież jak i dorosłych czytelników. Akcję otworzyło spotkanie spotkanie on-line z prof. Michałem Zembalą, w którym wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle. Kolejne spotkanie on-line, tym razem z lubianym i znanym pisarzem – Pawłem Beręsewiczem miało miejsce w poniedziałek, a uczestnikami byli uczniowie dwóch klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle Centrum. Wtorek zaś przyniósł całkiem nowe wyzwania, bo uczniowie klasy pierwszej wybrali się na Spacer Serc, gdzie w miejskiej przestrzeni rozdawali przechodniom materiały na temat pierwszej pomocy i o tym, jak dbać o serce. W kolejnym dniu do biblioteki zawitał oddział zerówki z Przedszkola na Wodnej. Dzieci w czasie wizyty oprócz głośnego czytania dostały książki na receptę. Całą akcję zamknął biblioteczny happening – Biblioteczna Klinika Literacka, podczas którego bibliotekarki wcieliły się w role lekarek i pielęgniarek serwując na receptę zamiast medykametów książki, które miały poprawić nastrój wszystkich czytelników!!! Dziękujemy wszystkim za tak liczy udział w akcji i obiecujemy, że to nie koniec bibliotecznych atrakcji.

czytamy z sercem czytamy z sercem

czytamy z sercem czytamy z sercem czytamy z sercemczytamy z sercemczytamy z sercem

czytamy z sercem czytamy z sercem czytamy z sercem czytamy z sercem czytamy z sercem czytamy z sercem czytamy z sercem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.