Drugi etap zakończony

logoOd stycznia do września 2015 roku trwał drugi etap remontu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle prowadzony w ramach projektu pt. Przebudowa pomieszczeń Domu Zdrojowego wraz z budową windy na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle z rządowego Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”. Biblioteka w Wiśle skorzystała z programu finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Instytut Książki oraz wsparcia Gminy Wisła i przebudowała na swą siedzibę dawną salę kinową.
W ramach projektu biblioteka całkowicie zmieniła oblicze i jest obecnie nowoczesną placówką kultury. Do jej siedziby, czytelni, wypożyczalni i pracowni komputerowej można się dostać windą. Przebudowana w tym roku i nowocześnie wyposażona sala wielofunkcyjna służyła będzie jako wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych, miejsce spotkań autorskich, wykładów, promocji i imprez kulturalnych. W październiku przeprowadzona zostanie inwentaryzacja księgozbioru, a po uroczystym otwarciu uruchomiona będzie na nowo wypożyczalnia dla dorosłych. Już od października w pracowni komputerowej odbywają się spotkania dla osób 50+ w ramach projektu „Akcja: e-motywacja” realizowanego przez Fundację Orange.
Już wkrótce biblioteka zaprosi czytelników w swoje progi i zaskoczy szeroką ofertą nowości wydawniczych, usług elektronicznych i propozycjami imprez bibliotecznych. Zapraszamy!!!

IMG_7173_ok_mini IMG_7136_ok_mini IMG_7166_ok_mini
IMG_7160_ok_mini IMG_7037_ok_mini IMG_7058_ok_mini

Ten wpis został opublikowany w kategorii biblioteka_plus. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.