Nauczyciele w bibliotece

W ramach doskonalenia zawodowego Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej Filia w Cieszynie oraz Ośrodek Doskonalenia Zawodowego „Publisher-Innowacje” w Cieszynie zaprosiły nauczycieli bibliotekarzy Powiatu Cieszyńskiego na wyjazd edukacyjny do Wisły. W ramach szkolenia „Praca biblioteki w środowisku pozaszkolnym” pedagodzy różnego typu szkół zwiedzili m.in. bibliotekę szkolną Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Śniegonia. Grupę oprowadzały Krystyna Cieślar z LO i dyrektor miejskiej placówki Renata Czyż. Mowa była o dziejach Domu Zdrojowego i mieszczącej się w nim od 1937 roku biblioteki oraz o współczesnej pracy z czytelnikiem, zwłaszcza młodym, który wymaga szczególnej uwagi. W planach jest już jesienne spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli bibliotekarzy związane z Rokiem Rzeki Wisły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.