W Gruzji z Polish Caucasus Team

Goście Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle: Karolina Jendrysik i Adrian Podżorski, czyli Polish Caucasus Team, czwartkowym popołudniem 17 maja 2018 r. zabrali czytelników i sympatyków biblioteki w daleką podróż. Dzięki nim słuchacze prelekcji mieli okazję odwiedzić Gruzję i to w bardzo nietypowych warunkach. Mimo deszczu warto było wyjść z domu i ciekawie spędzić czas w górach, samemu nie marznąc i nie moknąc w przytulnej bibliotece.

Karolina Jendrysik ilustrując swoją wypowiedź pięknymi zdjęciami i filmikami, opowiedziała historię zdobywania jednego ze szczytów Kaukazu. Za czwartym podejściem do wymarzonej góry, udało jej się wejść na wierzchołek Tetnuldi 4853 m n.p.m. w zimie. Warunki pogodowe bardzo zmienne, temperatura do -35 stopni, a raz nawet z opadem 1,5 m śniegu. Słuchacze podziwiali zapał i konsekwencję w działaniu. Z kolei Adrian Podżorski odpowiadał na pytania z sali, a przede wszystkim przygotował wspaniałą wystawę wykonanych przez siebie fotografii, którą można w bibliotece oglądać do końca maja. Po prelekcji goście zostali zasypani pytaniami, którym jeszcze przy kawie i herbacie nie było końca. No przecież podążają śladem polskich wypraw z lat 70. XX wieku!

Najnowszy projekt, który Karolina Jendrysik i Adrian Podżorski chcą zrealizować jeszcze w tym roku, to wyprawa do Afganistanu. Są już po rekonesansie góry o znajomo brzmiącej nazwie Noshaq. Mierzy ona sobie 7492 m n.p.m. i leży w Hindukuszu. Naszym zdobywcom życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że relację z kolejnej wyprawy usłyszymy znów w wiślańskiej bibliotece. Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.