Gratulacje od Burmistrza

Członkowie grupy dyskusyjnej
przy Miejskiej Bibliotece Publicznej
im. Jana Śniegonia w Wiśle

W lutym 2021 roku przypadła rocznica działalności grupy dyskusyjnej, która od 10 lat regularnie spotyka się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle. Trwająca pandemia mocno pokrzyżowała plany grupy, która stale się rozwija i poszukuje nowych tematów do rozmów o Wiśle, Wiślanach i wszystkim tym, co z Wisłą i jej historią jest związane.

Ponieważ w panującym reżimie sanitarnym nie jest możliwe zorganizowanie obchodów jubileuszu, z tego miejsca pragnę serdecznie pogratulować wszystkim członkom grupy dyskusyjnej za mijające 10 lat, które pozwoliły na zapis wielu historycznych faktów, myśli i wniosków z podejmowanych przez grupę rozmów na łamach m.in. Monografii Wisły, „Rocznika Wiślańskiego” czy „Echa Wisły”, przyczyniając się do utrwalenia pamięci o przeszłości Wisły i jej mieszkańców.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w spotkaniach, włączenie się w dokumentowanie historii dziejów naszego miasta i regionu.

Nadal liczę na intensywną współpracę oraz Państwa aktywność i uczestnictwo w kolejnych organizowanych spotkaniach, kiedy tylko będzie to możliwe. Jednocześnie życzę Państwu dużo zdrowia, wytrwałości, nadziei oraz nigdy niegasnącej pasji do głębokiej analizy historii Wisły.

Wszystkich pozostałych zachęcam do włączenia się w niezwykle ciekawą działalność grupy dyskusyjnej. Terminy kolejnych spotkań będą publikowane na stronach www.wisla.pl oraz biblioteka.wisla.pl.

Z poważaniem
Tomasz Bujok
Burmistrz Miasta Wisła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.