Monika Śliwka Bibliotekarzem roku!!!

Biblioteka Miejska w Cieszynie, pełniąca zadania biblioteki powiatowej i Starostwo Powiatowe w Cieszynie już po raz czwarty zorganizowały Konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego Roku 2019 – Bibliotekarz z pasją. Jego celem jest wyłonienie bibliotekarza, który wyróżnia się kreatywnością i wyjątkową aktywnością, nowatorskimi pomysłami, realizacją ciekawych przedsięwzięć, pozyskaniem środków na cele biblioteczne, pracą dla społeczności lokalnej, ciekawymi inicjatywami w sektorze książki i czytelnictwa.

Bibliotekarzem roku 2019 głosami czytelników oddanymi na portalu OX.PL została wybrana Monika Śliwka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle. Laureatka podczas sesji Rady Powiatu w dniu 25 czerwca otrzymała dyplom i nagrodę od starosty cieszyńskiego Mieczysława Szczurka oraz przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisława Kubiciusa. Gratulacje złożyli również naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego Henryk Pieszka i instruktor Beata Parchańska z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Monika Śliwka od 6 lat pracuje w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Oprócz udostępniania książek, zajmuje się także organizacją i realizacją zajęć edukacyjnych dla różnych grup wiekowych czytelników. W pracy wprowadza nowe metody i wdraża nowe technologie. Współorganizuje formy doskonalenia zawodowego dla nauczycieli bibliotekarzy. Uczestniczyła w realizacji kilku projektów, takich jak: „Śladami Imka Wisełki” czy „ Legendy i podania od źródeł Wisły”, których efektem są książki dla najmłodszych. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na Bibliotekarza z pasją!

bibliotekarz roku 2019 - Monika Śliwka bibliotekarz roku 2019 - Monika Śliwka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.