Zofia Kossak

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle
w związku ze 130. rocznicą urodzin pisarki
serdecznie zaprasza na:

Plakat - 130 rocznica urodzin Zofii Kossak„BEZCENNE DZIEDZICTWO.
ZOFIA KOSSAK 1889-1968”

wystawę czynną w dniach od 4-26 lipca 2019 r.
w godzinach pracy biblioteki,

spacer literacki
„Śladami Zofii Kossak przez Wisłę”
1 sierpnia (zbiórka o godz. 9.00 przed biblioteką)

spotkanie z autorką biografii pisarki
Joanną Jurgałą-Jureczką

1 sierpnia o godz. 15.00 w sali głównej biblioteki.

Zdjęcie wystawy o Zofii Kossak

dr Joanna Jurgała-Jureczka mieszkanka Śląska Cieszyńskiego, absolwentka cieszyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika i filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa (1999). Znawczyni literatury Śląska Cieszyńskiego okresu międzywojennego, pedagog, dziennikarka, była kustosz Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich.
Autorka licznych artykułów, głównie o charakterze naukowym i popularnonaukowym oraz książek, takich jak: Oswajanie „nieznanego kraju”. Śląsk w życiu i twórczości Zofii Kossak; Dzieło jej życia. Opowieść o Zofii Kossak; Zofii Kossak dom utracony i odnaleziony; Historie zwyczaje i nadzwyczajne, czyli znani literaci na Śląsku Cieszyńskim; Kobiety Kossaków; Kossakowie. Biały mazur.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum komunikatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.