Jubileusz 10 lat działalności

W lutym 2021 roku przypadła 10. rocznica działalności grupy dyskusyjnej, która spotyka się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle. Po przerwie z powodu pandemii wznowiono rozmowy na tematy regionalne i nie tylko. W marcu grupa obchodziła jubileusz i odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym omówione zostały założenia dalszej działalności w nowej już formule.

Inicjatorami założenia grupy dyskusyjnej w 2011 roku byli: śp. Teresa Łączyńska (1929-2017), Danuta Szczypka, Jerzy Kufa i Renata Czyż, czyli Zespół redakcyjny Monografii Wisły. Ówczesne zawieszenie działalności wydawniczej spowodowało, że członkowie Zespołu, mimo „bezrobocia” nadal chcieli się spotykać i rozmawiać na wiślańskie tematy. Poruszono ich w ciągu 10 lat aż 62: najczęściej dyskutowano o bieżących zainteresowaniach członków grupy, a roztrząsane podczas spotkań kwestie znajdowały potem wyraz w formie pisemnej w Monografii Wisły oraz na łamach „Rocznika Wiślańskiego” i „Echa Wisły”. Na spotkania uczęszczało od kilku do kilkunastu osób, w tym goście spoza miasta. Najczęściej rolę prelegenta wprowadzającego temat podejmowali Danuta Szczypka i Jerzy Kufa, ale także inne osoby. Notki z każdego spotkania ukazywały się na stronach internetowych biblioteki i miasta oraz na łamach „Echa Wisły”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii grupa dyskusyjna, Wydarzenia 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.