I Wiślańskie Dni Komiksu

Wszyscy miłośnicy komiksów mogli przybyć do biblioteki miejskiej 16 i 17 września z okazji pierwszych Wiślańskich Dni Komiksu. W pierwszym dniu uczestnicy wzięli udział w dwóch warsztatach rysunkowych i mieli przyjemność spotkać się z topowymi komiksowymi  twórcami: Bereniką Kołomycką oraz Tomaszem Spellem. Efektem spotkań były ciekawe prace oraz inspirujące rozmowy. Wieczorem zaś wszyscy zostali zaproszeni na bal Superbohaterów i Superbohaterek. Pod okiem wodzireja – Szymona Pilcha dzieci mogły się bawić, tańczyć i śpiewać. Sobotnie przedpołudnie zainaugurowało otwarcie wystawy i wręczenie nagród w konkursie plastycznym “Wisła – miasto moich marzeń”. Wiślańscy uczniowie wykazali się niemałym talentem, a Komisja Konkursowa w składzie: Sylwia Tumidajska (Muzeum Beskidzkie), Tadeusz Papierzyński (Kierownik Referatu PTKS) oraz Ilona Majewska (Dyrektorka Miejskiej Biblioteki) stanęła przed trudnym zadaniem. Kolejnym punktem spotkania były zajęcia komiksowe poprowadzone przez pisarkę Joannę Jagiełło. Propozycją dla młodzieży, było zaś Komiksowe Kino Marzenie, w którym dzięki współpracy z Kinem Piast wyświetlony został film pt. “Belle” w reżyserii Mamoru Hosody.

Tłem do atrakcji głównych, takich jak warsztaty rysunkowe były wydarzenia towarzyszące między innymi: strefa kreatywności – tworzenie wspólnego komiksu, stoiska wymiany i zakupu komiksów z Wydawnictwa Egmont Komiksy, komiksowa fotobudka oraz wystawa „Którędy do Yellowstone…” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację wydarzenia: pisarzom, rysownikom, wolontariuszom i przyjaciołom biblioteki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu będziemy mieć możliwość rozmawiać o komiksach, zachwycać się nimi i czerpać radość

Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny, a całe wydarzenie odbyło się w ramach projektu “Miejsce wspólne – biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji ” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025″ Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego NPRCz 2.0.

dni komiksudni komiksu dni komiksu dni komiksu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Wydarzenia 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.