Mała Redakcja – duży finał

Za nami finał projektu „Mała Redakcja – literackie czasopismo młodych wiślan”. Kilkanaście inspirujących warsztatów, dużo wiedzy, zabawy, pomysłów, a co najważniejsze – inspiracja do dalszych działań.

Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2022” mieliśmy okazję zaprosić dzieci i młodzież do udziału w warsztatach: literackich, dziennikarskich, ilustratorskich, redaktorskich.

Naszym celem było zachęcenie dzieci i  młodzieży po sięganie literackich form wyrazu – stworzenie własnej gazety. Młodzi dziennikarze i dziennikarki sami/e wybrali temat przewodni numeru – Wisła – miasto z perspektywy dziecka.

Do współpracy w realizacji działania zaprosiliśmy: Agatę Romaniuk, Joannę Godawę, Annę Pillar oraz Mariolę Ptak. Praktyczne ćwiczenia, przestrzeń do rozmów, budowanie relacji pomiędzy uczestnikami – wszystko to pozwala nam optymistycznie spoglądać w przyszłość i mieć nadzieję, że pierwszy numer naszego Literackiego Pisma, nie będzie ostatnim, a przed nami wiele wydawniczych doświadczeń.

Projekt zrealizowaliśmy dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Edycja 2022.

na zdjęciu dziewczynka pisze na maszynie