Mała Redakcja w akcji!

Młodzi adepci sztuki reporterskiej zaczęli od rozgrzewki literackiej, która rozruszała ich pióra i pozwoliła im ośmielić się szczerze pisać o swoich poglądach i pomysłach. Następnie przyszedł czas na rysowane wywiady – dzięki nim uczestnicy mogli lepiej się poznać, a przy okazji rozwinąć swoją kreatywność. Po tym zadaniu przyszedł czas na nieodzowny element pracy każdego prawdziwego dziennikarza- nauka researchu, czyli sprawnego wyszukiwania i selekcji zdobytych wiadomości. Dzieci pod opieką niezastąpionej dr Joanny Godawy skorzystały z naszych zbiorów bibliotecznych i zebrały informacje, które będą im potrzebne do pracy w kolejnych dniach warsztatów. Efektem ich kilkudniowej wytężonej pracy będzie sfinalizowanie makiety czasopisma.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Mała Redakcja – czasopismo młodych wiślan,  dofinansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury “Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2022.

Na zdjęciu dzieci pracujące przy stole nad numerem pisma