Dyskusyjny klub książki

DKK 17 maja

17 maja odbyło się kolejne spotkanie klubu czytelniczego dla dorosłych. Omawialiśmy książkę pt. „My mieliśmy szczęście” Georgii Hunter. To niezwykle wzruszająca opowieść o trudnych i zawiłych losach rodziny Kurców, polskich Żydów w czasie II wojny światowej. Autorka pochodzi z rodziny ocalałej z Holocaustu, jest prawnuczką i wnuczką głównych bohaterów książki. Wszystkie historie słyszała od najbliższych, dokładnie spisała, poświęciła wiele lat na dotarcie do źródeł historycznych i naocznych świadków wydarzeń. Powstała piękna, prawdziwa, wzruszająca książka, która bardzo nam się podobała. Lektura sprowokowała klubowiczki do podzielenia się osobistymi wspomnieniami dotyczącymi ich rodzin podczas wojny. Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 19 lipca i zachęcamy do przeczytania książki Szczepana Twardocha „Pokora”.

Czytelniczki siedzą w fotelach w salce kameralnej biblioteki i rozmawiają o książce "My mieliśmy szczęście" Czytelniczki siedzą w fotelach w salce kameralnej biblioteki i rozmawiają o książce "My mieliśmy szczęście" Czytelniczki siedzą w fotelach w salce kameralnej biblioteki i rozmawiają o książce "My mieliśmy szczęście" Stolik z ciastem i filiżankami z kawą. Książka "Pokora" Szczepana Twardocha

Ten wpis został opublikowany w kategorii dkk, Wydarzenia 2023 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.