Jedno oko na Maroko

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek co roku nagradza najaktywniejszych czytelników. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 13 maja, a połączona była ze spotkaniem z Tomaszem Kwaśniewskim – autorem książki dla dzieci „Jedno oko na Maroko”. Wspomniany tytuł jest pierwszą pozycją tego pisarza skierowaną dla dzieci i traktuje o różnorodności. Na tom składa się wzruszający zbiór rozmów z osobami, które wyróżniają się na tle typowego społeczeństwa. Wśród bohaterów są niewidomy, kulturysta, osoba transpłciowa, bliźniacy, ksiądz, bezdomny czy osoba niskorosła. Czternaście krótkich rozmów porusza i daje do myślenia, ale przede wszystkim pobudza wrażliwość, empatię i otwartość na ludzką odmienność. W książce znajdziecie szczere i śmiałe pytania zadawane z perspektywy dziecka, a co najważniejsze szczere i proste odpowiedzi. Tegoroczni laureaci otrzymali nagrody z rąk samego autora, dlatego też spotkanie było wyjątkowe. Wśród najlepiej czytających rodzin wyróżnieni zostali: rodzina Mrózków, Lipczyków, Nogawczyków, Frankowskich, Brzeżków, Latawców, Lejów i Branców. Zaś wśród najaktywniejszych czytelników nagrodzeni zostali: Zuzanna Bajewicz, Laura Popiołek, Noemi Heczko, Maja Piszczek, Łukasz Cieślar, Mikołaj Gluza, Krzysztof Cieślar, Franciszek Nogawczyk i Wiktor Adamiec. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy, że jesteście przyjaciółmi biblioteki, inspirujecie innych do czytania i zawsze możemy liczyć na Wasz uśmiech.

dzieci słuchają Tomasza Kwaśniewskiego na dużej sali biblioteki wręczanie nagród wręczanie nagród wręczanie nagród wręczanie nagród wręczanie nagród wręczanie nagród grupowe zdjęcie wszystkich nagrodzonych grupowe zdjęcie wszystkich nagrodzonych torcik na talerzykach po spotkaniu, rodzice i dzieci w salce kameralnej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2023 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.