Podróżując w niechciane

Wakacyjna Akademia Kultury rozpoczęła się spotkaniem 4 lipca z Danutą Chlupovą, dziennikarką i pisarką urodzoną w Czeskim Cieszynie. Jej powieści obyczajowe z wątkiem historycznym w tle cieszą się dużą popularnością wśród wiślańskich czytelników. Ich akcja dzieje się m.in. na Śląsku Cieszyńskim – w Skoczowie, Ochabach czy zaolziańskich Żywocicach i nawiązuje do prawdziwych wydarzeń, kiedy podczas II wojny światowej naziści zamordowali 36 mieszkańców tej miejscowości.
Autorka wprowadza w świat postaci, które stają się bliskie czytelnikom, ale nieraz i takie, z których postawami możemy się nie zgadzać.
Akcja najnowszej powieści pt. „Podróż w niechciane” rozgrywa się m.in. w Drogomyślu i Ochabach wśród pracowników stadniny koni. Już jesienią ukaże się jej drugi tom.
Danuta Chlupowa odpowiadała na pytania czytelniczek, dzieliła się swoimi pasjami – jazdą na rolkach i nartach. Rozmowy toczyły się jeszcze długo w kuluarach. Dziękujemy i zapraszamy do lektury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2023 i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.