Nie kocham teatru?

W czwartkowy wieczór 9 listopada w bibliotece gościł Zbigniew Stryj, aktor teatralny, filmowy i serialowy, reżyser sztuk teatralnych, dramaturg, poeta, Dyrektor ds. Artystycznych Teatru Nowego w Zabrzu. Spotkanie prowadziła Hanna Grabowska-Macioszek z „Gońca Górnośląskiego”.
Wiślańska publiczność miała okazję wysłuchać wierszy z tomiku „Rymem na temat” czytanych przez samego poetę. Usłyszała zakulisowe ciekawostki teatralne i filmowe. Autor opowiadał o swoim dzieciństwie związanym częściowo z Wisłą. Wywiązała się żywa interakcja między widzami a aktorem przerywana szczerymi wybuchami śmiechu. Spotkanie było bardzo udane.
Zachęcamy do lektury książki „Nie kocham teatru”, w której Hanna Grabowska-Macioszek rozmawia ze Zbigniewem Stryjem.

Pod neonem "Kameralna" siedzą Hanna Grabowska-Macioszek i Zbigniew Stryj. Po lewej uczestnicy spotkania. Hanna Grabowska-Macioszek i Zbigniew Stryj. Pod neonem "Kameralna" siedzą Hanna Grabowska-Macioszek i Zbigniew Stryj. W tle ekran z wyświetloną okładką "Nie kocham teatru". Pod neonem "Kameralna" siedzą Hanna Grabowska-Macioszek i Zbigniew Stryj. Po lewej uczestnicy spotkania. Pod neonem "Kameralna" siedzi Hanna Grabowska-Macioszek i stoi Zbigniew Stryj. Po lewej uczestnicy spotkania. Hanna Grabowska-Macioszek i Zbigniew Stryj, który gestykuluje. Hanna Grabowska-Macioszek, Zbigniew Stryj i Joanna Godawa Zbigniew Stryj wpisuje się do bibliotecznej kroniki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia 2023 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.